فروش استثنایی روغن بز عشایری

فروش استثنایی روغن بز عشایری وسط عشایر انجام می شود، عشایر پس از تولید این روغن اقدام به عرضه مستقیم و بدون واسطه آن به بازار مصرف می کنند.

البته در این زمینه واسطه هایی نیز فعالیت می کنند و پس از خریداری این روغن از عشایر از طریق نمایندگی های پخش و فروش خود روغن بزی درجه یک و کره پاستوریزه کیلویی در اختیار خریداران قرار می دهند.

فروش استثنایی روغن بز عشایری

چرا باید از روغن بزی استفاده کنیم؟

چرا باید از روغن بزی استفاده کنیم؟ روغن بزی دارای ویژگی ها و مشخصات فراوانی می باشد که از جمله بارزترین این مشخصه ها خواص این محصول است به همین دلیل توصیه می شود که از این روغن استفاده شود که این ویژگی به شرح زیر می باشد:

 • روغن بزی در افزایش انرژی موثر است. روغن بزی از دامنه‌ی وسیعی از اسیدهای چرب با زنجیره‌ی کوتاه و متوسط ساخته شده است. این چربی‌ها برای بدن بسیار مفیدند و توسط کبد برای تولید انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند، درحالی‌که بیشتر چربی‌های موجود در غذاها در بدن به بافت چربی تبدیل شده و موجب افزایش وزن می‌شوند.
 • روغن بزی می‌تواند انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های روزمره‌ی ورزشکاران و کسانی که سبک زندگی فعالی دارند، فراهم بکند. یکی دیگر از خواص روغن بزی کاهش حساسیت است. روغن بزی عاری از شیر یا دوغ است.
 • بنابراین کسانی که بیماری عدم تحمل لاکتوز دارند و نمی‌توانند کره مصرف بکنند، می‌توانند با خیال راحت و بدون نگرانی بابت بروز مشکلات گوارشی روغن حیوانی را مورداستفاده قرار دهند تا از طعم دلپذیر آن لذت ببرند.
 • کمک به سلامت دستگاه گوارش روغن حیوانی محتوی «بوتریک اسید» است. «بوتریک اسید» از اسیدهای چرب کوتاه‌زنجیر مفیدی است که بدن به آن نیاز دارد. امروزه برخی متخصصان تغذیه به افرادی که از کولیت زخمی (کولیت روده) رنج می‌برند، مصرف روغن حیوانی و روغن حیوانی در بازار را توصیه می‌کنند.
 • همین ویژگی‌های روغن حیوانی موجب شده بود تا در طب سنتی از آن برای درمان التهاب استفاده بشود. همچنین افزودن روغن بزی به غذاهای محتوی کربوهیدرات (مانند نان) قابلیت هضم آنها را افزایش می‌دهد.
 • روغن حیوانی می‌تواند شاخص گلوکز این غذاها را کاهش بدهد. در نتیجه قند خون پس از مصرف این غذاها دیرتر افزایش یافته و فرد برای مدت بیشتری سیر می‌ماند. یکی دیگر از خواص روغن بزی درمان یبوست است.
 • مصرف روغن حیوانی همراه با شیر راه مناسبی برای کاهش یبوست است. مصرف یک یا ۲ قاشق روغن حیوانی به‌ همراه یک فنجان شیر داغ قبل از خواب، راه مؤثری برای کاهش یبوست است.
 • نابودی رادیکال های آزاد ویتامین A نقش چشمگیری در نابودی رادیکال‌های آزاد در بدن دارند. وجود «اسیدلینولئیک کونژوگه» و «بوتریک اسید» در کنار ویتامین A به روغن حیوانی خواص ضدسرطانی بالایی بخشیده است.
 • درنتیجه روغن حیوانی با مبارزه با رادیکال های آزاد و کاهش استرس «اکسیداتیو» موجب کاهش خطر بیماری‌های مزمن مانند سرطان می‌شود.
 • سلامت چشم کمک به سلامت چشم از خواص روغن حیوانی است. مقادیر چشمگیر ویتامین A در روغن حیوانی برای مراقبت از چشم بسیار مفید است. «کاروتنوئیدها»، آنتی اکسیدان‌هایی هستند که در نابودی و خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد بسیار مؤثرند.
 • رادیکال‌های آزاد به سلول‌های ماکولا (یا لکه‌ی زرد که بخشی از شبکیه است) آسیب می‌زنند. بنابراین مصرف روغن حیوانی می‌تواند از بروز «دژنراسیون ماکولا» (تباهی لکه‌ی زرد) و پیشرفت آب‌ مروارید جلوگیری بکند.
 • تقویت دستگاه ایمنی «بوتریک اسید» شاید مهمترین بخش موجود در روغن حیوانی باشد. این چربی موجب افزایش تولید لنفوسیت‌های T می‌شود. این سلول‌ها بخش مهمی از دستگاه ایمنی هستند.
 • به‌عبارت دیگر باید تقویت دستگاه ایمنی‌ را نیز به خواص روغن حیوانی اضافه بکنید. کمک به تحمل سرما براساس «آیورودا» (نوعی دانش کهن در هندوستان که از غذاها، ماساژ و یوگا برای درمان بیماران استفاده می‌کند)، مصرف روغن حیوانی کمک می‌کند تا از درون گرم بشوید و راحت‌تر بتوانید سرمای بیرون را تحمل بکنید.
 • شاید به همین دلیل است که در بسیاری از غذاهای زمستانه‌ی هندوستان ردپایی از روغن حیوانی مشاهده می‌شود. کمک به درمان گرفتگی بینی سرماخوردگی و گرفتگی بینی امر آزاردهنده‌ای است.
 • سختی در تنفس، کاهش حس چشایی، سردرد و خستگی از بدترین جنبه‌های سرماخوردگی هستند.
 • اما روغن حیوانی می‌تواند به بهبود وضع‌تان کمک بکند. برای کاهش گرفتگی بینی و بهبود سرماخوردگی صبح‌ها چند قطره از روغن حیوانی گرم را در داخل حفره‌ی بینی‌تان بریزید.
 • این کار موجب می‌شود روغن حیوانی مسیر تنفسی را پایین برود و با عبور از گلو، به نابودی عفونت‌ها کمک می کند.

نکاتی خواندنی درباره روغن بز عشایر

نکاتی خواندنی درباره روغن بز عشایر روغن حیوانی عشایر سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین A است، همچنین به سلامت گوارش، کاهش التهاب مفاصل و سلامت پوست کمک می‌کند.

برای تهیه روغن عشایر مراحلی طی می شود که با توجه به رعایت نکات استاندارد در این مراحل موجب می شود که این روغن دارای خصوصیات ویژه ای باشد.

برای تهیه‌ روغن حیوانی، به کره حرارت ملایمی داده می‌شود. پس از تبخیر بخش مایع، قسمت باقیمانده، همان روغن حیوانی است. در واقع روغن حیوانی ترکیب خالصی از چربی‌هاست که در آن اثری از شیر یا دوغ وجود ندارد.

بنابراین برای نگهداری از آن نیازی به یخچال نیست. روغن حیوانی را می‌توان برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها خارج از یخچال نگهداری کرد. همین ویژگی موجب محبوبیت این روغن در زمان‌های دور -که هنوز یخچال وجود نداشت- شده بود

شاید روغن حیوانی از چربی ساخته شده باشد، اما علاوه‌بر چربی محتوی مقادیر بالایی از ویتامین‌ A ، ویتامین E و ویتامین D است.

بسیاری از افراد چربی را به‌ عنوان بخش ناسالمی از غذا می‌شناسند. اما بدن برای عملکرد مناسب به چربی نیاز دارد.

اسیدهای چرب امگا ۳ (چربی‌های چنداشباع‌نشده) شکل سالمی از چربی هستند که می‌توان آنها را در روغن حیوانی یافت. علاوه‌بر این «اسیدلینولئیک کونژوگه» و «بوتریک اسید» موجود در روغن حیوانی، فواید بسیاری برای سلامتی دارند.

راهنمای خرید روغن بزی ارگانیک

راهنمای خرید روغن بزی ارگانیک روغن بزی محلی از جمله لبنیات تولید شده توسط عشایر به شمار می آید این روغن حیوانی دارای خصوصیاتی به شرح زیر است:

روغن حیوانی اصل، عطر و طعم مطبوعی داشته و کاملا مشخص است که ریشه حیوانی دارد. اگر روغن حیوانی اصل باشد، نباید مزه روغن نباتی یا مزه بدی بدهد.

البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که روغن حیوانی بزی نسبت به روغن حیوانی گوسفندی عطر و طعم ملایم‌تری دارد.

روغن حیوانی خالص بر روی پوست دست سریعا آب می‌شود و اگر انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و به هم بمالید، روغن تا حد زیادی جذب پوست شما خواهد شد.

روغن حیوانی خالص با آب به سادگی از روی پوست شسته می‌شود. اگر مقداری از روغن حیوانی اصل را در دهان بگذارید، سریعا آب می‌شود.

روغن حیوانی اصل در دمای محیط نسبت به دمای یخچال و محیط‌های سرد، کمی شل‌تر می‌شود. یعنی اگر روغن را از یخچال خارج کردید و هم‌چنان بعد از گذشتن یک ساعت در دمای محیط سفت باقی ماند، مشخص می‌شود که روغن اصل نیست یا ناخالصی دارد.

پخش کنندگان برتر روغن بز عشایری

پخش کنندگان برتر روغن بز عشایری پخش کنندگان روغن بزی سنتی و روغن بز ارگانیک عشایری در ابتدا این محصول لبنی با ارزش را بسته بندی می کنند، و پس از شناسایی بازار مصرف روغن بز اصل به خریداران عرضه می شود.

البته وب سایت های اینترنتی فعال در زمینه پخش و فروش نیز به صورت غیر حضوری و آنلاین اقدام به توزیع این کالا می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما