صادرکنندگان انواع کشک محلی گاو

کشک محلی گوسفندی از بهترین نوع کشک ها می‌باشد که در بازار بسیار پرطرفدار بوده است.این محصول بسیار خوشمزه و مقوی می‌باشد و به خاطر کیفیتی که دارد مورد توجه مشتریان و مخاطبان بی‌شماری قرار گرفته است. مرکز تولید کشک محلی گوسفندی در کارخانه های کشور می‌باشد که به صورت بهداشتی بهترین نوع این محصول را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.این محصول را می‌توانید از طریق نمایندگی فروش آن از در کارخانه سفارش دهید.

خرید انواع کره حیوانی عمده و کشک خشک گوسفندی به صورت مستقیم اقتصادی بوده و هزینه هایی را که شخص در مرحله نهایی پرداخت می نماید به صورت مطلوب کاهش خواهد داد.

و سپس در مدت زمان کوتاه درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.کشک محلی گاو مدل زیادی دارد کشک محلی کیلویی بسیار زیبا است کشک محلی لرستان به خارج از ایران ارسیال می گردد کشک سفید محلی مدل زیادی دارد در ادامه به از کشک محلی گاوی چه می دانید؟و کشک غنی ترین منبع پروتئین حیوانی است می پردازیم.

صادرکنندگان انواع کشک محلی گاو

از کشک محلی گاوی چه می دانید؟

از کشک محلی گاوی چه می دانید؟ کشک یکی از فراورده های شیر است که از جوشاندن دوغ حاصل می شود. از آنجا که کشک دارای ارزش غذایی بالایی است، بهتر است در برنامه غذایی همه افراد و به خصوص کودکان قرار گیرد. استفاده از کشک به خاطر داشتن کلسیم بسیار بالا می‌تواند در تقویت استخوان ها به کودکان دلبندتان کمک کرده و رشد عضلانی آنها را نیز بهبود می بخشد. در ادامه طرز تهیه کشک محلی گوسفندی را برای شما توضیح میدهیم.

بهترین کشک سنتی، کشک عشایری و کشک محلی گوسفندی می باشد که از گذشته تا امروزه تولید آن رواج داشته و بخاطر ارزش غذایی بالای این محصول از مجبوبیت جهانی برخوردار است.

طرز تهیه کشک خانگی : برای تهیه ی کشک ابتدا ماست ترش شده را بیرون از یخچال در محیط خانه قرار بدهید. سپس آب را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا دوغ تهیه شود. می توانید مقداری نمک به آن اضافه کنید. بنابراین دوغ آماده شده را داخل قابلمه روی گاز قرار بدهید و اجازه بدهید بجوشد تا حدی که دوغ شما بریده شود. پس از آن دوغ بریده شده را داخل پارچه یا کیسه ای نخی سفیدی بریزید و از جایی آویزان کنید.

هرگز کیسه را فشار ندهید که آب آن خارج شود. اجازه بدهید حدودا ۸ تا ۱۰ ساعت آنجا ثابت بماند. سپس کشک های نرم را از داخل کیسه خارج کنید. سپس از آن ها به اندازه ی گردوهای کوچکی بردارید و با دست فشار بدهید و آن را گرد و یا هر حالتی که دوست داشتید شکل بدهید، و آن را داخل سبدی قرار بدهید و در هوای آزاد بگذارید تا هوا از زیر و روی کشک ها عبور کند و زودتر خشک شوند.

کشک غنی ترین منبع پروتئین حیوانی است

کشک غنی ترین منبع پروتئین حیوانی است کشک را می‌توانید به صورت خشک و تازه مصرف کنید کشک گوسفند از بهترین و با کیفیت ترین نوع کشک ها بوده و کاربرد زیادی در صنایع غذایی دارد. این محصول دارای ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. این محصول با حجم بسیار کم که دارد یک ماده غذایی کامل می‌باشد وخاصیت های فراوانی دارد.این محصول دارای کلسیم و پروتئین فراوان می‌باشد که مصرف آن از پوکی استخوان و جلوگیری کرده و باعث تقویت استخوان ها می‌شود.

مصرف این محصول باعث کاهش وزن می‌شود و برای کسانی که دارای رژیم غذایی می‌باشند بسیار مناسب است.کشک محلی گوسفندی خالص می‌تواند یک تنقلات بسیار خوشمزه و نرم برای کودکانتان باشد.کشک به روش در کشور تولید می‌شود. روش سنتی و صنعتی می‌باشد

که هر کدام از این محصول دارای خریداران اختصاصی خود را دارند.از کشک محلی برای تهیه غذا های مختلف مانند، انواع مختلف آش ها کشک بادمجان و… استفاده می‌شود.افراد زیادی این محصول را به صورت خشک استفاده می‌کنند. کشک خواهان زیادی نه تنها در کشور ایران بلکه در کشور های مختلف نیز خریداران بی‌شماری را مجذوب خود کرده است. کشک گوسفندی یکی از پرمصرف‌ترین نوع کشک ها می‌باشد.

طرز تهیه کشک محلی

طرز تهیه کشک محلی کشک محلی گوسفندی درجه یک به صورت خشک شده در بازار عرضه می شود ولی چون تمام افراد نمی توانند آن را تهیه کنند شرکت هایی در ایران کار تولید کشک را برعهده دارند کشک از غلیظ شدن دوغ و یا ماست گوسفندی تولید می شود این ماست و دوغ بدون چربی می باشند دارای ویتامین ها و مواد معدنی زیادی می باشد از جمله می توان فسفر، کلسیم ، اسیدهای آلی که باعث تقویت استخوان ها و تقویت دستگاه گوارش می شود را نام برد کشک دارای انواع مختلف از جمله : 1- کشک زرد که در جنوب خراسان از شیر گوسفندی به صورت پودری تهیه می شود

و در غذاهایی مثل حریره بدون گوشت و حریره با گوشت قورمه و کاله جوش استفاده می شود . 2- کشک خاکستری یا کشک دیگ چدنی : این کشک از جوشاندن زیاد ماست و دوغ گوسفند در ظرف چدنی درست می شود که به خاطر رنگ تیره ای که دارد به کشک خاکستری معروف می باشد و در غذاهایی مثل آش استفاده می شود. 3- کشک خشکو : کشک خشکی که از ماست گوسفندی تهیه می شود و برای استفاده آن ابتدا آن را می کوبند

و الک می کنند و سپس استفاده می کنند این پودر را در آب می خیسانند وسپس با بادمجان و آش استفاده می کنند این کشک در جنوب ایران تهیه می شود. 4- کشک ماستی : که از ماست چربی دار گوسفندی تهیه می شود این کشک سفید رنگ و بسیار خوشمزه می باشد که در خراسان رضوی و سبزوار تهیه می کنند استفاده کردن از این کشک هم به صورت خشک می توان آن را خورد و هم می توانید در کاسه هاس سفالی آن را به صورت کشک مایع تبدیل کنید و برای هر غذایی استفاده کنید به طوری که با مقداری آب در کاسه مالیده می شود و تیره می شود این کشک برای دو یا سه بار استفاده می شود. 5- کشک مایع که از ماست گوسفندی به صورت صنعتی و خانگی تهیه می شود .

خرید عمده کشک محلی گاو

خرید عمده کشک محلی گاو فروشندگان می توانند برای فروش مستقیم کشک محلی گوسفندی از طریق لبنیات فروشی ها و مراکز فروش اقدام کنند و این محصول ارزشمند را در ورد های متفاوت و بسته بندی های مختلفی به بازارهای پرورشی که در سراسر کشور وجود دارد عرضه کند و در فروش کشک محلی گوسفندی موفق باشند و سود زیادی را از این طریق کسب نمایند. خریداران می‌توانند برای خرید کشک محلی گوسفندی ارگانیک به روستاها مراجعه کنند و از آنها به طور مستقیم این نوع کشک ها را تهیه کنند و از ارگانیک بودن آن اطمینان حاصل نماید. به علت خاصیت های فراوانی که در این لبنیات وجود دارد امروزه مردم استفاده های زیادی از این کشف می کند و تولید کنندگان باید سعی کنند که تولید این محصول را به مقدار انبوه برساند تا بتواند نیاز جامعه را برطرف کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما